ul. Pocztowa 8 tel. (61) 8145-212 kom. 603 577 838 e-mail: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada GG 164978

Komunikat

Informujemy, że:

2 stycznia 2018 r. (wtorek)

Biblioteka Gminna w Rokietnicy będzie nieczynna.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.

Życzenia Świąteczne

Konkurs Plastczny

Lista Zajęć

Gminny Konkurs Recytatorski

Autostopem do Tajlandii - spotkanie z Hubertem Krupką

Przedstawienie - Pingwiny z Magadaskaru

Lista zajeć dodatkowych

Magia ŚwiątRodzinne PierniczkowanieWycieczka do Cottbus

Ankieta Bibiloteki

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy przystępuje do projektu INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016­-2020 w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA.

Ankieta posłuży do analizy potrzeb i oczekiwań mieszkańców Gminy Rokietnica dotyczących stworzenia lepszych warunków lokalowych biblioteki.

Ankieta jest anonimowa.

Link do ankiety

Zajęcia w bibliotece


Spektakl


Festiwal Kryminału


Noc detektywów


Piracka wyspa
Wycieczka - JURA
Akademia Seniora - Zdrowe Serce
Projekt dla DzieciCZYTAK PLUSDotacja - Projekt BGKImpreza Mikołajkowa - Wyniki zbiórki i protokół

Wyniki Zbiórki

Protokół

Impreza MikołajkowaKonsultacje logopedyczne

Biblioteka Gminna w Rokietnicy informuje, że w naszej placówce będzie można skorzystać z konsultacji logopedycznych. Zajęcia będą dostosowane do wieku, możliwości i potrzeb dzieci.

Logopeda wykorzystuje najskuteczniejsze metody pracy, dzięki czemu spotkania są ciekawe i skuteczne. Ćwiczenia odbywać się będą indywidualnie lub grupowo a rodzice mogą uczestniczyć z dzieckiem w zajęciach. Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego z logopedą ustalone zostaną terminy oraz częstotliwości zajęć. O dacie spotkania organizacyjnego rodzice zostaną powiadomieni telefonicznie.

Zapisy dzieci przyjmowane będą w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy w godzinach otwarcia placówki oraz telefonicznie pod numerami tel.
61 8 145-212, 603 577 838.

Komunikat

Konkurs

Bezpieczna Rodzina Na Wakacjach

BIBLIOWAKACJE

Biblioteka Gminna w Rokietnicy serdecznie zaprasza dzieci do wzięcia udziału w naszych zajęciach wakacyjnych pt. "Bibliowakacje".

Dla dzieci planujemy zajęcia tematyczne połączone z wycieczką oraz niespodziankami. Więcej informacji o szczegółach oraz zapisy przyjmowane będą bezpośrednio w Bibliotece Gminnej w godzinach otwarcia placówki.

O wszystkich zaplanowanych działaniach można dowiedzieć się także na naszym profilu na facebooku - szukając nas pod nazwą Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy

Serdecznie zapraszamy !

Wycieczka - Bogilu

Zajęcia eksperymentalne

Biblioteka Gminna w Rokietnicy serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach eksperymentalnych przez zabawę z zakresu fizyki i chemii.

Spotkania odbywają się w poniedziałki:

- o godzinie 17.15 dla dzieci w wieku 10-12 lat
- o godzinie 18.15 dla dzieci w wieku 6-8 lat


oraz w czwartki:

- o godzinie 14.00 dla najmłodszych - 3-4 latków.

Zajęcia prowadzi pani Olimpia Dębicka.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Biblioteką Gminną - tel. (61) 8145-212, kom. 603 577 838 lub mailowo: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada.pl

Zapraszamy!Angielski dla najmłodszych!

Biblioteka Gminna w Rokietnicy serdecznie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach językowych połączonych z dobrą zabawą.

Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek 6 marca 2015 r. o godzinie 16.00 w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy. Koszt - 5 zł/ za zajęcie.

Zapraszamy!

Poranki Malucha z Bajką!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na głośne czytania bajek do Biblioteki Gminnej w Rokietnicy.

W każdy poniedziałek od godz. 10.00 w naszej placówce będzie można posłuchać ciekawych opowieści. Czas spędzony u Nas niech będzie dla Państwa odskocznią od codziennego zgiełku i stanie chwilą relaksu i możliwością integracji z innymi rodzinami.

Zapraszamy !

Maluchowanie - zmiana dni i godzin

Maluchowanie:

Zajęcia z Maluchowania cieszą się dużym zainteresowaniem. Spotkania z dziećmi i ich opiekunami odbywają się w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy w poniedziałki :
- godz. 11.45 - 12.45 (dzieci od 1,5 - 2,5 roku życia)

Osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach prosimy o wcześniejsze zapisanie się w Bibliotece.

Komunikat

Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy informuje, że do końca września 2014 r. przyjmowane będą zapisy osób chętnych do udziału w zajęciach dla dzieci i młodzieży:

- MALUCHOWANIE
- KÓŁKO SZACHOWE
- ZAJĘCIA PLASTYCZNE
- ZAJĘCIA PLASTYCZNO­RUCHOWE
- ZAJĘCIA ZIELARSKIE - KLUB MŁODYCH MIŁOŚNIKÓW OGRODÓW.

Zajęcia planujemy rozpocząć w miesiącu październiku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt tel. (61) 8 145­212, 603 577 838 lub mailowy: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada.pl

Bajeczne Urodziny

Kliknij w obrazek aby powiększyć.

Ferie zimowe 2014 z Biblioteką - podsumowanie.

W czasie ferii zimowych czytelnia Biblioteki Gminnej w Rokietnicy zamieniła się w pracownię rękodzieła. Przez dwa tygodnie ferii dzieci brały udział w zajęciach literacko-plastycznych. Uczestnicy zajęć codziennie wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem różnych materiałów. Tworzyli ozdoby z origami, kolorowe witraże, kartki okolicznościowe, kompozycje z bibuły oraz wiele innych fantazyjnych dzieł. Za sprawą słuchanych bajek i opowiadań przenosili się w tajemniczy świat książek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.Spotkania Bibliotek Partnerskich

Spotkania Bibliotek Partnerskich z Biblioteką Wiodącą w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Od 2012 r. Biblioteka Gminna im. Marii Konopnickiej w Rokietnicy uczestniczy jako Biblioteka Partnerska w Programie Rozwoju Bibliotek, którego celem jest usprawnienie działalności i pomoc w lepszym dostosowaniu oferty bibliotecznej do potrzeb mieszkańców. W miesiącu wrześniu dzięki mikrograntom "Podaj dalej" prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach PRB miały miejsce cztery spotkania, które odbyły się w siedzibie Biblioteki Miejskiej im. Małgorzaty Musierowicz w Puszczykowie. W spotkaniach brały udział przedstawicielki Bibliotek Partnerskich uczestniczących w projekcie, są nimi: Biblioteka Gminna w Rokietnicy, Gminna Biblioteka Publiczna w Dopiewie i Biblioteka Publiczna w Kórniku.

Podczas spotkań uczestniczki wymieniły się doświadczeniami z realizacji ciekawych imprez, spotkań i różnorodnych zajęć prowadzonych w poszczególnych placówkach. Spotkania zaowocowały współpracą w planowanych przedsięwzięciach na kolejny rok.

Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości o Puchar Wójta

Biblioteka Gminna w Rokietnicy zaprasza dzieci z terenu gminy Rokietnica do udziału w Turnieju Szachowym, który odbędzie się dnia 9 listopada 2013 r.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest wpłacenie wpisowego w kwocie 10 zł
od uczestnika do dnia 31 października 2013 r.

Termin i miejsce : 9.11.2013 r. Klub Sołecki - Mrowino Cerekwica godz. 10.30.
Nagrody: Puchar Wójta Gminy Rokietnica, nagrody rzeczowe, dyplomy pamiątkowe.

Ostateczna decyzja w sprawie niniejszego komunikatu należy do organizatorów, a w czasie zawodów do sędziego, którego decyzja jest ostateczna.

Więcej informacji o Turnieju można uzyskać w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy w godzinach otwarcia placówki lub telefonicznie (61)8145-212, 603 577 838.

Ilość miejsc ograniczona.

Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora Biblioteki Gminnej

8 czerwca 2013 r. w Klubie Sołeckim Mrowino-Cerekwica odbył się Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka o Puchar Dyrektora Biblioteki Gminnej.

W turnieju brało udział 22 graczy. Uczestnicy bardzo angażowali się w grę, mając na celu zdobycie drogocennych punktów oraz pięknych pucharów. Po podliczeniu punktacji nastąpiło wręczenie dyplomów, statuetek i pucharów.

I miejsce zajął : Patalas Jan
II miejsce zajął : Matuszczak Jan
III miejsce zajęła : Julia SierżantDziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą grę, Panu Robertowi za sędziowanie, nadzór techniczny, rodzicom za wspieranie swych pociech.

Zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach szachowych.Podsumowanie projektu pt."Mamo, zaanimuj swój świat!"

W projekcie uczestniczyło 10 niepracujących mam.
Uczestniczki projektu, brały udział w ośmiu spotkaniach warsztatowych z zakresu animacji czasu wolnego oraz psychologii rodziny.

Podczas zajęć poruszano następujące tematy:

-Menadżer rodziny,
-Drama,
-Rola zabawy w wychowaniu dzieci,
-Metafory,
-Cechy i sytuacje - mocne strony,
-Toksyny w komunikacji,
-Zabawa - wspomnienia z dzieciństwa,
-Kwadrat sukcesu - kreatywność, znaczące chwile, dziedzictwo.

Po zakończeniu cyklu warsztatów Panie otrzymały certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.

Projekt sfinansowano ze środków Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach umowy o przyznanie grantu z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.Projekt - "Grupy Zabawowe i Biblioteczka dla Najmłodszych"


Grupy Zabawowe i Biblioteczka dla Najmłodszych. W ramach projektu realizowanego przez Fundację im. Jana Amosa Komeńskiego Nasza Biblioteka uruchomiła program Grupy Zabawowe i Biblioteczka dla Najmłodszych.

Obecnie Biblioteka utworzyła Grupę Zabawową dla dzieci w wieku 1 - 1,5 roku, które wraz z rodzicami biorą udział w zajęciach i wspólnej zabawie. Dzięki projektowi nasza placówka otrzymała 10 zestawów worków do wypożyczania - Biblioteczka dla najmłodszych.

Każdy z zestawów zawiera inną książkę, zabawkę i grę edukacyjną. Biblioteczka jest rozwinięciem i dopełnieniem Grup Zabawowych. Zestawy wyrabiają u dzieci i rodziców nawyk korzystania z zasobów bibliotecznych. Biblioteczne Worki Zabawowe wypożyczamy rodzicom z małymi dziećmi na okres 1 tygodnia.

MEGAMATMA w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy

Biblioteka Gminna w Rokietnicy zakwalifikowała się do pilotażowego projektu: MegaMatma uczy w bibliotece. Projekt ma na celu zachęcać uczniów i nauczycieli do wykorzystywania e-zasobów do nauki matematyki i promować w bibliotece wartościowe zasoby internetowe. Korzystając bezpłatnie z bibliotecznych komputerów dzieci i młodzież mają możliwość rozwiązywania zadań, testów on-line, powtarzania materiału, przypomnienia wzorów i definicji. MegaMatma to ogromna baza wiedzy teoretycznej, zadań z rozwiązaniami, klasówek i testów on-line, wzorów, definicji i twierdzeń. Z zasobów serwisu MegaMatma.pl mogą korzystać wszyscy, którzy na co dzień potrzebują wiedzy z matematyki. W serwisie znajdą pełną wiedzę z matematyki przydatną na każdym poziomie edukacji, zgodną z nową podstawą programową i recenzowaną przez rzeczoznawcę MEN. MegaMatma.pl to pomoc dla uczniów (od szkoły podstawowej - klasy 4-6, przez gimnazjum, po szkołę ponadgimnazjalną), studentów, nauczycieli, rodziców i opiekunów.


KOMUNIKAT

Biblioteka Gminna w Rokietnicy zaprasza na kurs kwalifikacyjny dla kandydatów na wychowawców w placówce wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Kurs obejmuje 36 godzin.

Cena 100,00 od osoby płatne u Organizatora przed rozpoczęciem kursu. Powyższy kurs prowadzony będzie przez placówkę doskonalenia nauczycieli i dorosłych zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty w Poznaniu 1 kwietnia 2008 roku pod numerem 003/2008.

Wykładowcami Ośrodka są doświadczeni nauczyciele, pracownicy naukowo-dydaktyczni poznańskich wyższych uczelni oraz praktycy z dorobkiem naukowym lub bogatym doświadczeniem zawodowym.

UWAGA

SZANOWNI CZYTELNICY!

PRZYPOMINAMY, ŻE TERMIN ZWROTU KSIĄŻEK MOŻNA PRZEDŁUŻYĆ (JEŚLI NIE ZOSTAŁY WCZEŚNIEJ ZAMÓWIONE PRZEZ INNEGO CZYTELNIKA) : TELEFONICZNIE PRZEZ SMS, MAILOWO LUB KOMUNIKATOR GG. ZE WZGLĘDU NA NALICZANIE KAR ZA NIETERMINOWE ZWROTY KSIĄŻEK PRZEZ SYSTEM KOMPUTEROWY PROSIMY PAMIĘTAĆ O TERMINIE ZWROTU WYPOŻYCZANYCH KSIĄŻEK.

Kontakt: tel. (0-61) 8145-212 kom: 603 577 838

e-mail:gminna.biblioteka.publiczna@neostrada.pl

Nasze GG: 164978

KOMUNIKAT

Biblioteka Gminna w Rokietnicy poszukuje do współpracy studenta (lektora), który poprowadziłby zajęcia z języka angielskiego.

Więcej informacji można uzyskać w naszej placówce w godzinach otwarcia oraz pod nr telefonów: (61) 8145-212, 603 577 838

KOMUNIKAT

Dyrektor Biblioteki Gminnej w Rokietnicy informuje, że od 1 kwietnia 2012 r. nastąpi wydłużenie godzin otwarcia naszej placówki.

W poniedziałki oraz środy Biblioteka Gminna będzie czynna w godzinach od 8.00 - 20.00.

pozostałe dni: wtorki, czwartki oraz piątki pozostają bez zmian - od godz. 12.00 - 20.00.

Zapraszamy.

MIGUSIE

Biblioteka Gminna w Rokietnicy informuje o możliwości uczestnictwa w zajęciach i warsztatach w ramach Programu Baby Signs MIGUSIE.

Więcej informacji o spotkaniach oraz o prowadzącym można uzyskać w Bibliotece w godzinach otwarcia placówki oraz pod numerami tel.
(61) 8145-212, 603 577 838.

Zapraszamy.

KOMUNIKAT

Kurs języka migowego

Biblioteka Gminna w Rokietnicy przyjmuje zapisy osób chętnych do nauki języka migowego. Kurs rozpocznie się na przełomie maja/czerwca 2012 r.

Koszt uczestnictwa wynosi 400 zł. za I stopień kursu.

Kurs kończy się egzaminem oraz wydaniem odpowiedniego zaświadczenia o jego ukończeniu.

Osoby chcące skorzystać z tych zajęć prosimy o kontakt z Biblioteką w godzinach otwarcia placówki pod numerami tel. 61 8145-212, 603 577 838.

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK


Biblioteka Gminna w Rokietnicy zakwalifikowała się do II rundy Programu Rozwoju Bibliotek.

Program Rozwoju Bibliotek to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych znajdujących się na wsiach i w małych miastach. Dzięki programowi nowoczesne i aktywne biblioteki ułatwią mieszkańcom pełne uczestnictwo w życiu społecznym i gospodarczym. Wystartowała kampania "Biblioteka - miejsce bezpiecznego Internetu"!

Nasza Biblioteka bierze udział w tej kampanii. Od 21 listopada 2011 roku wszystkie biblioteki publiczne w Polsce mogą bezpłatnie korzystać z platformy e-learningowej www.fdn.pl/kursy/biblioteki, na której znajdują się multimedialne pakiety edukacyjne.
Są to kursy e-learning bezpiecznego korzystania z Internetu:

"3...2..1 Internet" dla uczniów klas IV-VI wykorzystujące kreskówki i inne formy edukacji przez zabawę. Morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca.

"W Sieci" dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiające zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show. W roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna.

Kursy prezentują takie zagadnienia, jak:

~cyberprzemoc - jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,
~kontakty online - jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,
~ochrona prywatności - o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,
~poszanowanie własności intelektualnej,
~uzależnienie od Internetu.


KOMUNIKAT

Biblioteka umożliwiła zadawanie wszelkich pytań dotyczących pracy placówki przez czytelników poprzez GG (nr. 164978), oraz jest możliwość wpisywania do "Bibliotecznego worka życzeń", propozycji książek - jakie chcielibyście Państwo aby Biblioteka zakupiła.

Od dnia 02.01.2007 Biblioteka uruchomiła automatyczną wypożyczalnię książek.

Informujemy również, że opisy wszystkich nowych nabytków Biblioteki są dostępne wyłcznie w bazie katalogu komputerowego.

Katalog kartkowy obejmuje tylko opisy do końca roku 2006.