ul. Pocztowa 8 tel. (61) 8145-212 kom. 603 577 838 e-mail: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada GG 164978

Działania Grupy Zabawowej

Nastąpiły zmiany w składzie naszej grupy a raczej grup zabawowych. Na chwilę obecną prowadzimy dwie dość liczne grupy zabawowe.

Zajęcia odbywają się już ostatecznie w poniedziałki:

od godz. 13.00 - I grupa - Piotruś, Olga, Bruno, Franek, Jasiek, Gabrysia, Nikodem

od godz. 15.00 - II grupa - Czarek, Nikola, Jacek, Ola, Marysia, Krystian

Dzieci wykorzystują wiele elementów plastycznych: kredki, flamastry, kleje, tektury, farbki, pudełka - robią z nich ciekawe ozdoby oraz zabawki. Przy dźwiękach znanych dziecięcych piosenek świetnie bawią się z rodzicami. Dzieci i dorośli bawią się w dom pod namiotem stworzonym z chusty Klanzy, ćwiczą na materacyku, korzystając z akcesoriów kuchennych i art. spożywczych tworzą własne wersje ulubionych dań.

Od 19 lutego do dnia 18 kwietnia biblioteczne worki zabawowe zostały wypożyczone aż 43 razy! W tym okresie workiem najczęściej wypożyczanym był worek nr 7 i 8. Najbardziej popularnym zestawem , o który w tym czasie najczęściej pytano był worek nr 7 - zawierający m.in. klocki konstrukcyjne Tribi - cieszące się dużym zainteresowaniem małych budowniczych.

Dzieciom młodszym najbardziej odpowiadają zabawki z worków od nr 1-3, natomiast starszym od 4-10. Według naszych obserwacji rodzice często interesują się zabawkami, przy których dziecko musi się troszkę skupić. Dzieci i rodzice coraz częściej także korzystają z worków, w których są zabawki składające się z wielu elementów - zabawki Połówki, Puzzle drewniane - Twarze, zabawka ludziki - Akrobaci, klocki konstrukcyjne Tribi oraz gra - Piraci.Działania Grupy Zabawowej

Grupa Zabawowa liczy 6 dzieci i ich rodziców: Nikola, Czarek, Hania, Antek, Krystian i Ada chętnie przychodzą do nas by wesoło spędzić czas i poznawać nowe zabawy.

Tematy jakie towarzyszyły zajęciom z dziećmi:

Kolorowy świat - zabawy farbami - dzieci malują rączkami,
Kulinarne rewolucje - dzieci przesypują ryż i kaszę z naczyń i tub animacyjnych,
Świat pełen niespodzianek - dzieci bawią się linami i pokonują przeszkody,
Gimnastyka małego smyka - ćwiczenia stymulujące - ruch i świadomość,
Kolorowe niebo i tunel - zabawy ruchowe z zastosowaniem chusty i tunelu animacyjnego AKSON - wykorzystanie do zabaw piłeczek i balonów.

W okresie od 1 stycznia do 19 lutego 2013 r. Biblioteczne Worki Zabawowe wypożyczono 46 razy.

Ustaliliśmy Regulamin wypożyczania worków zabawowych - jeden worek zostaje wypożyczony na okres jednego tygodnia. Dzięki takim ustaleniom worki szybko wracały a kolejne dzieci mogły skorzystać z bardzo ciekawych zabawek.