ul. Pocztowa 8 tel. (61) 8145-212 kom. 603 577 838 e-mail: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada GG 164978

INTERNET W BIBLIOTECE

CZYTELNIA INTERNETOWA "IKONK@"

W BG w Rokietnicy od 2006 roku dostępna jest Czytelnia Internetowa. Wyposażona jest ona w trzy stanowiska komputerowe, z dostępem do Internetu. Sprzęt komputerowy, to wynik udziału Biblioteki Gminnej w programie "IKONK@".

Czytelnia Intermetowa służy do celów edukacyjnych: wyszukiwania niezbędnych materiałów do nauki, pisania referatów itp. Czynna jest w godzinach otwarcia biblioteki.


Kilka słów o programie "IKONK@".

Program IKONKA polega na uruchamianiu punktów powszechnego dostępu do Internetu (tzw. PIAP czyli Public Internet Access Point) w bibliotekach publicznych wszystkich gmin województwa. Punkty te nazywane są "czytelniami internetowymi".

Głównym celem programu jest zapewnienie jak najszerszej grupie społeczności lokalnej łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do sieci Internet w ramach nowo powstających Czytelni Internetowych, zgodnie z założeniami Strategii Lizbońskiej oraz realizującej jej cele Strategii Informatyzacji Rzeczpospolitej Polskiej ePolska na lata 2004-2006. W ramach Programu IKONKA Ministerstwo Nauki i Informatyzacji wyposaża biblioteki w sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. źródło:www.mswia.gov.pl

Nasza instytucja otrzymała sprzęt w roku 2006 i od tamtej pory służy mieszkańcom gminy. Głównie korzysta z niej młodzież, ale biblioteka wyszła też z propozycją zorganizowania kursu komputerowego dla seniorów, aby Ci również mogli korzystać z Internetu w bibliotece.

W obecnym czasie biblioteka posiada 5 stanowisk komputerowych z bezpłatnym dostępem do internetu, które mieszczą się w lokalu biblioteki. Prawo do Intemetu mają wszyscy czytelnicy, którzy poszukują informacji i materiałów niezbędnych w zdobywaniu wiedzy i samokształceniu.

UWAGA!!!

Korzystający zobowiązani są do przestrzegania regulaminu, który znajduje w bibliotece, oraz tutaj.