ul. Pocztowa 8 tel. (61) 8145-212 kom. 603 577 838 e-mail: gminna.biblioteka.publiczna@neostrada GG 164978

MALUCHOWANIE

www.zimowska.pl

Zajęcia z Maluchowania odbywają się w Bibliotece Gminnej w Rokietnicy w środy - jedna grupa (dzieci w wieku 1,5 - 2,5 roku) od godz. 17:00.

Podczas zajęć za pomocą przyjemnych zabaw słuchowych - dźwiękowych, manualnych, ruchowych i wielu innych animacji stymulowany jest rozwój emocjonalny i intelektualny oraz pobudzone zostają wszystkie zmysły naszych najmłodszych.

Zajęcia dają dziecku możliwość przeżywania radości z aktywności ruchowej oraz budowania pozytywnych relacji z innymi dziećmi.

Mamy mają również możliwość wymieniania między sobą doświadczeń związanych z rozwojem i wychowaniem swych pociech.

KOMUNIKAT

BIBLIOTEKA GMINNA W ROKIETNICY
I AKADEMIA NOWOCZESNEJ MAMY
ZAPRASZA NA "MALUCHOWANIE"

To miłe i inspirujące spotkania, na których przez kilkadziesiąt minut jesteśmy w wyjątkowej relacji ze swoim dzieckiem. To również okazja do wymiany doświadczeń między mamami.

Konstrukcja spotkania bazuje na potrzebach dzieci w wieku "przedprzedszkolnym". Uczestnicy budują pozytywne relacji z innymi dziećmi, oswajają się i stopniowo, przyjaźnie przyłączają do grupy. Animatorzy wprowadzają radosne zabawy społeczne, ponieważ proces afiliacji istotnie wpływa na późniejsze kontakty i inicjacje przedszkolne. Współpraca animatorów z rodzicami pozwala na elastyczne dopasowanie narzędzi do indywidualnych potrzeb dzieci a zabawy są konstruowane pod zainteresowania i nastroje grupy.

Starannie przygotowane propozycje zabaw i programu wszechstronnie wspomagają dzieci w ich rozwoju. Podczas spotkań wspólnie z mamami za pomocą przyjemnych zabaw uczymy się oddziaływać na rozwój emocjonalny, ruchowy i intelektualny naszych pociech. Naszym pozytywnym działaniem stymulujemy wszystkie zmysły dzieci. Świadomie obserwujemy ich naturalne talenty i potencjał, którego zalążki pojawiają się już w pierwszych miesiącach życia. Nazywamy te indywidualne kompilacje cech i umiejętnie rozbudzamy.

To tylko i aż zabawa!

Dzięki niej dzieci chętnie wkładają świadomy wysiłek w zdobywanie
doświadczeń i wiedzy o sobie i o świecie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Bibliotece Gminnej, w godzinach otwarcia placówki i pod numerami telefonów:

61/814-52-12 lub 603-577-838